Print dit bericht
Donkerlo over kwakzalverij en verslaving
Door Jan Willem Nienhuys – 03 October 2011
Doktoren die verslaafden behandelen met obscure injecties en implantaten: zijn het sjamanistische charlatans of vormen ze de avant-garde van de verslavingszorg? Wanhopige patiënten hebben er in ieder geval veel geld voor over. Maar wat klopt er van hun claims?
Deze bijdrage van onderzoeksjournalist Janneke Donkerlo verschijnt ook op Kloptdatwel en bij de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Janneke Donkerlo publiceerde onder meer in NRC Handelsblad, Trouw, Psy, Z-magazine en Vrij Nederland.
Genezen in vijf dagen
Bepaalde klinieken, die werken volgens een Russische methode, beweren dat zij verslaafden voor 100% kunnen genezen. Zoals AlustonHealth in Riga. Deze Letse kliniek is eigendom van een Engelsman, Russell Hughes (foto). Hughes, een stevige veertiger, is zelf geen dokter maar ondernemer. Voor een behandeling in Riga vraagt hij ruim 4.000 euro. Volgens hun website bestaat de behandeling uit een ‘short, quick, detox and physical alcoholism treatment, most commonly using a method known as The Code, designed to stop you drinking and jump start your recovery in just five days.’
Hardnekkige ziekte
‘Coding’ is een favoriete term voor klinieken als AlustonHealth. Of het nu gaat om alcohol, heroïne, cocaïne of zelfs gokken: door het wondermiddel verdwijnt verslaving als sneeuw voor de zon. In mei 2011 publiceerde ik al in NRC Handelsblad over het Nederlandse particuliere verslavingsbureau ExpertCleanics. Dit bedrijf neemt haar patiënten mee naar Oekraïne en beweert daar voor genezing te kunnen zorgen. Geen geringe claim, want verslaving is een hardnekkige ziekte.
Colin Brewer, een internationaal vermaarde expert op het gebied van verslavingszorg en door Expertcleanics geciteerd als wetenschappelijke bron, heeft laten weten de methode te beschouwen als kwakzalverij. ExpertCleanics heeft zich intussen omgedoopt tot ExpertTherapy. Hun site is nog ‘under construction’.
Onderzoeksjournalistiek
Waar is deze coding methode nou eigenlijk op gebaseerd? Hoe werkt het? Wat zeggen patiënten? Wat zit er precies in de implantaten en injecties? Wat zijn de risico’s en bijwerkingen? Wat vinden wetenschappers en overheidsinstanties van deze methode? Waarom zijn de middelen niet toegelaten in de meeste Europese landen? En wat doet de EU aan regulering en controle? Op deze vragen wil ik antwoord geven.
Gedegen onderzoeksjournalistiek kost echter tijd en geld. Daarom doe ik aan crowdfunding. Voor 20 euro of meer kunt u bijdragen in de onkosten.
Tegenprestatie
Doneren doet u natuurlijk niet zomaar. Behalve gedegen journalistiek mogelijk maken, krijgt u een uniek kijkje in de keuken van de journalist. Ik zal regelmatig bloggen over hoe ik te werk ga, hoe ik aan relevante gegevens kom, welke hilarische situaties zich voordoen, welke hindernissen ik moet overwinnen en welke risico’s er zijn. Bovendien kunt u altijd tussentijds reageren en commentaar geven.
Wilt u ook bijdragen? Kijk op www.nieuwspost.nl en doneer.
03 October 2011 om 08:04
Op de website van Aluston Health staat dat de Code een soort injectie is maar waarmee blijft in het vage. Gesuggereerd wordt dat deze stof ongeveer dezelfde werking heeft als disulfiram. Disulfiram is een tamelijk gemeen goedje (veel bijwerkingen en contra-indicaties) dat als voornaamste effect heeft dat je hondsberoerd wordt door het drinken van alcohol.
Dat zit zo. Alcohol (CH3CH2OH) kan worden afgebroken door oxidatie, zoals we op de middelbare school bij scheikunde leren. In de eerste stap ontstaat acetaldehyde (CH3CHO) en nog een oxidatiestap verder ontstaat azijnzuur (CH3C00H). Die oxidatiestappen worden in het lichaam uitgevoerd met bepaalde enzymen, en disulfiram blokkeert het enzym dat voor de tweede stap zorgt. Er ontstaat dus na alcoholgebruik een opeenhoping van acetaldehyde, en daar wordt men dan ziek van. Een kater na alcoholgebruik wordt ook (deels) door acetaldehyde veroorzaakt.
Disulfiram neemt de aandrang om alcohol te gebruiken niet weg, het fungeert alleen als automatische en ogenblikkelijke lijfstraf na alcoholgebruik. Het is alleen zinvol in combinatie met psychotherapie en overige medische behandeling. Een typische dosering is 250 mg per dag onder medisch toezicht.
In het artikel van Donkerlo in NRC Handelsblad (zie de link in het artikel) an 14 mei 2011, getiteld ‘De senator helpt tegen verslaving’ gaat het over een Geert Wilderspaladijn die ExpertCleanics in Den Haag oprichtte. Daar zou Tetlong-250 worden gebruikt. Het preparaat Tetlong-250 is gewoon weer disulfiram, maar in een dosering en toedieningsvorm waarover onvoldoende bekend is. De suggestie dat je met een dosis van 250 milligram disulfiram (eenmalig of eenmaal per maand) alcoholverslaving kunt genezen is patiëntenbedrog, vertelde Catherine de Jong me.
Andere namen voor hetzelfde spul zijn Antabus, Abstinyl, Alcophobin, Antaethan, Antaethyl, Anticol, Aversan, Contrapot, Crotenal, Disetil, Disulfiramum, Espenal, Exhorran, Hoca, Noxal, Refusal, Stopethyl en Tetradin.
03 October 2011 om 13:35
Eens. Disulfiram kan echter best succesvol aan een regime worden toegevoegd.
Ik snap al de commotie niet. Het middel is al zolang bekend en gebruikt en er is ook veel onderzoek naar gedaan.Het (uitzonderingen daargelaten) betrekkelijk veilig.
Bovendien is het helemaal niet in Nederland toegelaten en betalen mensen zelf voor die behandeling over de grens.
Boeie.
04 October 2011 om 17:59
Hierbij wil ik u attenderen op de site http://www.abstinentia.nl. Zij werken volgens het zogenaamde prometa protocol. De bekende cabaretier Javier Guzman zou m.b.v. deze methode van zijn drankverslaving afgekomen zijn. Ik heb het vermoeden dat het een soortgelijke behandeling is zoals in het artikel beschreven; het blijft ook vaag welke “medicatie” de patiënt toegediend krijgt. Wellicht interessant om de site eens te bekijken.
14 October 2011 om 20:21
Ik vind het eerlijk gezegd een beetje raar dat Janneke Donkerlo denkt een paar duizend euro nodig te hebben om dit uit te zoeken (voor zover er nog iets uit te zoeken valt).
23 October 2011 om 10:22
We noemen hier nu wel disulfiram, maar eigenlijk weet niemand wat er in die injecties zit, die zogenaamd een ‘code’ bevatten. De enige manier om daar achter te komen is ter plaatse het peperdure middel te kopen en te laten analyseren. Dat analyseren kost ook geld.
23 October 2011 om 13:20
http://www.alustonhealth.com/treatment/index.php
Er staat gewoon op de website dat het inderdaad disulfiram is.
Of zoals Janneke Donkerlo al schreef, tetlong250 ;
http://www.tetlong.lviv.ua/eng/field.htm
Volgens mij valt er niet zoveel te onderzoeken of te analyseren.
03 February 2012 om 15:43
Ongeveer een jaar terug kwam deze “healer” naar Amsterdam,tegen betaling van 100,= euro kan je mee doen en “genezen”worden door o.a. uitspugen van water uit de “healer”zijn mond en gewapper met een takkenbos.
Wederom heeft deze healer plannen om naar Amsterdam te komen. Ik vind het een misselijk makend sinju en is er geen mogelijkheid om deze praktijken stop te zetten.
Hieronder geef ik zijn gegevens op. Mijn dank voor jullie aandacht.
Go deeper into the healing practice
Shamanic Diagnostic Tools for Healing #2
With Itzhak Beery
Saturday, Feb. 25th
1:30- 8:30 – At 83 Leonard Street, 5th Fl.
Contribution: $100 – Register early
For those who took my basic classes at the NY Open Center
and for advanced practitioners.
Shamans and healers the world over are able to ‘see’ into their perspective patient’s physical, emotional and energy bodies, to observe them and then decide what is the best way to bring about healing. Entering non-ordinary reality they are also able to receive messages from the spirit world in order to help them reveal the causes and nature of their client’s conditions.
In this intensive day we will focus on some of these tools, physical and non-physical. You will have an opportunity to practice hands-on with your fellow participants. Those tools and techniques are essential for a successful healing and you can take them with you and use them on your own with your family, friends or your private practice
We will develop a deeper connection with our spirit helpers such as power animal, Huachas, teachers and guides, learn to scan and perceive the three bodies, develop intuitive hands; read candle flame, stones, tacuma needles, and more.
Limited to 24 participants.
To secure your place please make a check to: Itzhak Beery
and mail to: Itzhak Beery, 214 Sullivan Street #2A, New York, NY 10012
Ceremonial Healing – Private sessions
Experience transformational healing
used by indigenous shamans for millennium.
03 February 2012 om 15:53
Onlangs kwam ik in contact met Ila Blanken uit Amsterdam. Zij is studente geweest aan de opleiding van ondergenoemde arts Henk Fransen die een school heeft voor zelfgenezend vermogen van het lichaam. Op mijn vraag of mijn ernstige zieke schoonzoon lijdend aan het Non Hodgkin syndroom verlichting van de symptomen en of er concreet iets aan gedaan zou kunnen worden, kreeg ik ten antwoord van Ila Blanken (Ila Blanken had het haar opleider gevraagd) was het antwoord deze man heeft heel veel boosheid in zijn lijf. Dit antwoord werd gegeven zonder de persoon in kwestie gezien te hebben of ontmoet of te kennen.
De kwalijkheid van dit soort praktijken overschrijdt elke norm.
Lees het artikel ‘Activeer je zelfgenezend vermogen’ op http://site.genezendvermogen.nl/Default.aspx?id=179 en huiver.